english

نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب

 
نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم از نوع نرم افزارهایی است که در هر مرورگری قابل اجراست و به نام های تحت وب ، مبتی بر وب ، اینترنتی ، web based معرفی میشود.
دسترسی آسان به پنل کاربری و انجام پرداخت و مشاهده وضعیت وام و درخواست ها از طریق اینترنت بسیار ساده است .
 راه اندازی صندوق قرض الحسنه در کمتر از 1 دقیقه

نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم اولین نرم افزار کاملا تحت وب است که با تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی خاص وب تولید شده است در این برخی از نرم افزارها غالبا عبارت تحت وب بودن استفاده می کنند اما تحت وب یعنی بدون نیاز به نصب و قابل اجرا در هر کجای جهان بدون محدود بودن شرایط کامپیوتر شخصی یا سرور شبکه محلی .

 پایگاه داده در نرم افزار تحت وب با نسخ تحت ویندوز که نصب شونده هستند متفاوت است ، غالبا از عنوان تحت وب برای معرفی بهتر محصولات خود استفاده می کنند اما فقط از طریق اینترنت به نرم افزار نصب شده روی کامپیوتر شما میتوان دسترسی بسیار محدودی به آن نرم افزارها داشته باشید ، نرم افزار قرض الحسنه گندم بدون هیچ محدودیتی کل نرم افزار بر روی مرورگر کامپیوتر ، لپ تاپ یا موبایل مشتریان و مدیران صندوق قابل اجراست حتی به صورت هوشمند بسیاری از تاییده ها و عملیات مالی را مانند یک کارمند هوشمند 24 ساعته کنترل می کند. 

 
مشتریان صندوق شما به این نیاز دارند که وضعیت نوبت دهی و پرداخت های خود را بررسی کنند ،  همچنین مدیران با سرعت بالا میتوانند فعالیت مشتری ها و اپراتورهای صندوق را بررسی کنند.
از مهم ترین ویژگی تحت وب بودن عدم نیاز به نصب بر روی کامپیوتر مشتریان است و با هر دستگاهی از قبیل موبایل ، تبلت ، لپ تاپ و کامپیوتر دسکتاب و روی هر سیستم عاملی به خوبی اجرا میشود رابط کاربری این نرم افزار واکنش گراست و در سایز های مختلف مانیتور بهم نمی ریزد.
سرعت بالا و دسترسی سریع به اطلاعات صندوق از طریق وب ، مشکلات و محدودیت های بسیاری را از بین میبرد و در هر زمان و مکان محدودیتی وجود ندارد.
حفظ امنیت اطلاعات و عدم وجود خطا در این برنامه بسیار مهم و جدی است از این رو از آخرین روش های حفظ اطلاعات و افزایش پایداری در طراحی این نرم افزار استفاده شده است تا مشکلاتی از این قبیل رخ ندهد.
وجود بخش های حسابداری آنلاین و ارائه گزارشات برای مشتری و مدیر به طور تفکیک شده محیطی شفاف و قابل اطمینان را پدید آورده است ، ارتباط با سرویس های پیامکی و  ایمیل و اطلاع رسانی از طریق این سرویس ها مشتریان را بیشتر با وضعیت مالی خود آشنا میکند.
ارائه نسخه جدید و دریافت آپدیت رایگان و رفع باگ های متعدد ما را در معرفی این نرم افزار بسیار کمک کرده است و مدیران صندوق های قرض الحسنه با خیال راحت میتوانند به این سرویس اینترنتی اطمینان کنند.
گر شما مدیر یک صندوق خانوادگی یا فامیلی یا شرکتی یا سازمانی هستید و نکران از بین رفتن اطلاعات قبلی مشتریان هستید نگران نباشید چرا که به سادگی میتوان همه وام های پرداخت شده به همراه جمع کل مبالغ دریافت شده را به نرم افزار گندم انتقال دهید.
 
قابلیت اتصال به درگاه های پرداخت اینترنتی زرین پال با کارمزد 0.5 درصد از هر تراکنش
 
ویژگی های اصلی :
 1. تعریف نامحدود مشتری و اپراتور و مدیر با دسترسی ها متفاوت با امکان بررسی صحت کد ملی وارد شده و شماره موبایل 
 2. ارسال کدهای تایید هویت شخص به ایمیل ، موبایل و پیام به معرف 
 3. مسدود سازی و تعریف مشتری جدید از سوی مدیریت یا ویرایش مشتری و تعیین نوع دسترسی 
 4. تعریف گروه مشتری با شرایط (عنوان گروه - سقف وام - سقف اقساط - نرخ تسهیلات - مبلغ حق عضویت ماهیانه - مبلغ حق عضویت ورودیه - حداقل ماهیانه پرداختی جهت درخواست وام - تعریف مبالغ وام مشخص جهت جلوگیری از ورود مبالغ نامربوط در فرم درخواست وام - تعریف اقساط مشخص - اختصاص جریمه به وام های مشتری هایی که در این گروه عضو باشند - اجازه یا عدم ثبت درخواست وام همزمان در صورت داشتن وام  فعال)
 5. درخوست وام با امکان ثبت از سوی مدیریت یا مشتری (مبلغ - شماره ضامن - تعداد اقساط) مطابق با گروه عضو شده
 6. امکان ارسال تیکت ها و توضیحات در پیوست درخواست و دریافت پاسخ از طرف صندوق در همان تیکت
 7. مشاهده لیست درخواست ها و تایید ، لغو  یا تعلیق درخواست از طرف مدیر یا اپراتور همچنین ثبت تاریخ پرداخت و عدم اجازه پرداخت وام تا موعد مشخص شده
 8. مشاهده فهرست وام های اعطا شده و تفکیک برای هر مشتری در پنل کاربری مجزا با قابلیت های (نمایش شماره ضامن - وضعیت وام تسویه شده - اولین سررسید )
 9. پرداخت وام ها بر اساس انتخاب مشتری یا اپراتور به این معنی که اگر یک مشتری چند وام داشته باشد میتواند مبلغ مورد نظر خود را پرداخت کند و بر روی همان وام اعمال شود
 10. نمایش لیست اقساط یک وام به همراه وضعیت وام (سررسید آینده - سر رسید امروز - سر رسید گذشته) و تفکیک ستون ها بستانکار - بدهکار یا بستانکار جریمه و بدهکار جریمه برای هر قسط
 11. واریز به حساب با روش های (الکترونیکی - کارت به کارت - واریز به حساب - حساب خود مشتری - پرداخت نقدی ) به همراه ثبت شماره ارجاع و توضیحات برای پرداخت های غیر از الکترونیکی
 12. دریافت تاییده از سوی بانک در روش پرداخت الکترونیکی و اعلام به مدیر
 13. جلوگیری از ثبت پرداخت ها در همه روش های پرداخت و نیاز به تایید مدیریت یعنی اگر مشتری اقدام به ثبت پرداخت به صورت پرداخت کارت به کارت را داشت و شماره ارجاع یا توضیحات به عمدا اشتباه وارد کرد آنگاه تا تایید نهایی مدیریت از اعمال پرداخت در سیستم خوداری میشود
 14. پرداخت ماهاینه و حق عضویت بعد از تعریف مشتری در صندوق 
 15. سیستم اعمال پرداخت هوشمند : بعد از هر پرداخت و بعد از تایید صندوق مبلغ پول وارد شده برای مشتری در چهار حالت بررسی میشود (1-نداشتن بدهی ورودیه صندوق 2- نداشتن بدهی حق عضویت ماهیانه -3- نداشتن بدهی جریمه اقساط - 4- نداشتن بدهی اقساط معوقه) اگر هیچ یک از موارد به ترتیب اولویت وجود نداشته باشد مبلغ واریز شده به حساب مشتری واریز میشود ، یک حالت دیگر داشتن بدهی در هر یک از اولویت ها منجر به پرداخت بدهی مربوطه خواهد شد و الباقی مبلغ نیز به حساب مشتری عودت میخورد  . 
 16. مشاهده لیست پرداختی های انجام شده با برچسب های (تاییده شده - تایید نشده - لغو شده ) پرداخت های نمایش داده شده برای هر مشتری به تفکیک تقسیم بندی میشود و امکان مشاهده هیچ از فراینده های سایر مشتری ها برای هر مشتری وجود ندارد.
 17. واریز به حساب گروهی :  در یک گروه مشتری با هر تعداد عضو امکان پرداخت یک مبلغ مشخص وجود دارد الگوریتم پرداخت این قست بر پایه پرداخت هوشمند می باشد که در مورد 15 شرح داده شد به طور مثال شما قصد دارید برای همه مشتری های که در گروه همکاران قرار دارد مبلغ 30000 هزار ریال را پرداخت نمایید با انتخاب گروه و وارد کردن مبلغ و اضافه کردن توضیحات پرداخت در لیست تایید نهایی که در مورد 16 شرح داده شده است به حساب همه مشتری های گروه مربوطه واریز میشود در ویژگی های پرداخت هوشمند در صورت نداشتن بدهکاری حق عضویت ماهیانه مبلغ به حساب مشتری عودت میخورد و در صورت لزم خود مشتری یا صندوق میتواند مبلغ را برای پرداخت وام ها یا حق عضویت ماهاینه های بعدی استفاده کند.
 18. نمایش صورت حساب مشتری : در این قسمت همه پرداخت های انجام شده و واریزی ها قابل نمایش است (این بخش برای مدیر و اپراتور با وارد کردن شماره مشتری فعال میشود ) به طور مثال با پرداخت مبلغ ورودیه صندوق دراین قسمت تراکنش به همراه مبلغ ، شماره تراکنش ، تاریخ و زمان دقیق و در پایان فهرست 1- جمع کل مبالغ واریز شده 2-  جمع کل مبالغ قابل استفاده بجز حق عضویت و ماهیانه قابل مشاهده است "مورد دوم در خصوص استفاده موجودی احساب برای بدهکاری های آتی مشتری می باشد"
 19. کسر از حساب : این قسمت با وارد کرد مقدار مبلغ به همراه توضیحات و شماره مشتری است و بعد از کسر از حساب مشتری در صندوق از موجودی حساب او کسر میشود
 20. ارسال مدارک برای صندوق برای هر مشتری که درخواست وام میدهد الزامی میباشد ، و با ورود به بخش ارسال مدارک و انتخاب فایل مدارک و افزودن توضیحات فایل آپلود میشود همچنین امکان قراردادن محدودیت برای حجم و نوع فایل فراهم است ، لیست مدارک ارسال شده برای هر مشتری در بخش مشاهده و ویرایش مشتری قابل مشاهده و دانلود است.
 21. گزارش گیری خلاصه وضعیت : وضعیت کل وام ها - وضعیت کل مشتریان - وضعیت پرداخت های کل
 22. مشاهده حق عضویت ماهیانه هر مشتری و تفیک بر اساس هر دوره 
 23. لیست کامل تراکنش های ثبت شده : هر تراکنش از تعدادی زیر تراکنش تشکیل میشود و به این معنی که با هر پرداخت ممکن است 50 درصد برای حق عضویت ماهیانه و 20 درصد برای اقساط معوقه و 30 درصد واریز به حساب صورت بگیرد ، در بخش تراکنش ها میتوان عملیات اجرا شده را به تفکیک نوع و مبلغ مشاهده کرد.
 24. گزارش بدهکاران صندوق : نمایش همه بدهکاران به تفکیک ( حق عضویت ورودیه - حق عضویت ماهیانه - اقساط معوقه) لیست میشود ، این قسمت بعد از دریافت اولین پرداخت و تایید توسط یکی از مدیران یا اپراتورها در لیست بدهکاران به صورت آنلاین و هوشمند آپدیت میشود و از لیست بدهکاران صندوق خارج میشود.
 25. گزارش کل کارمزد و جریمه های دریافت شده 
 26. گزارش آخرین پیامک های ارسال شده از طرف نرم افزار برای مشتریان ، به تفکیک شماره و مبلغ
 27. گزارش همه کسر از حساب های انجام شده
 28. اعمال تظیمات سراسری از قبیل (نام صندوق ، لوگو صندوق ، روز سر رسید ماهیانه که بعد از آن تاریخ در صورت عدم پرداخت مشتریان در لیست بدهکاران ماهیانه قرار میگیرند و ثبت حداقل مبلغ واریزی به صندوق مثلا 50000 هزار ریال
 29. تنظیمات ایمیل و سرویس پیامک به همراه وضعیت و شماره ارسال و API های شناسایی وب سرویس
 30. سرویس پیام رسان : این سرویس در دو مورد قابل استفاده از 1- ارسال پیام از نوع (ایمیل ، پیامک ، پنل کاربری ) و 2- ارسال پاسخ برای درخواست ها و تیکت های پشتیبانی . با ارسال پیام برای مشتری وضعیت پیام در حالت در انتظار بررسی مشتری قرار میگیرد و بعد از مشاهده پیام در پنل کاربری به حالت بررشی شده برای مشتری تغییر حالت می دهد ، همچنین این سرویس برای ارسال پیام برای صندوق نیز صادق است با ارسال هر پیام جدید توسط مشتری در وضعیت در انتظار بررسی صندوق قرار میگیرد و بعد از بررسی به حالت بررسی شده توسط صندوق تغییر میکند.
 31. انتقال سریع مشتریان و وام های دریافتی از سایر نرم افرارها به نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم
 32. بستن حساب و حذف مشتری
 33. تایید ضمانت وام توسط ضامن بعد از ثبت ضامن در فرم درخواست توسط هر مشتری
 
ویژگی های فرعی :
 1. نمایش وضعیت مشتری در صفحه پیشخوان به صورت نمودارهای رنگی 
 2. نمایش آخرین ورود های ثبت شده به صندوق 
 3. نمایش آخرین پیام های بررسی نشده برای هر مشتری و مدیر
 4. استفاده از آخرین تکنولوژی طراحی قالب و واکنش گرایی در انواع موبایل و تبلت
 5. طراحی شده با استفاده از ساختار HMVC با زبان برنامه نویسی PHP
 6. سرعت بالا و نداشتن باگ های امنیتی و محاسباتی
 7. مسدود کردن انواع روش های هک و خرابکاری مانند Xss, Ddos,Sql injection
 8. نوار آدرس برای هر بخش به مظور راهنمایی کاربر و نمایش بخش جاری
 9. پرینت از همه صفحات و گزارشات و خروجی فایل PDF
 10. جلوگیری از ورود اطلاعات نامعتبر و شماره مشتری های ناموجود در همه فرم ها
 11. نمایش بیش از 50 نوع پیام با معنی در کل نرم افزار در حالت های خطا یا پیام موفقیت جهت رفع نقص و راهنمایی کاربر
 12. تایید یا لغو مشتری های که مشتری دیگری را به عنوان معرف انتخاب کرده اند
 13. تغییر رمز ورود توسط خود مشتری و ارسال رمز یادآوری توسط صندوق این بخش توسط پیامک و ایمیل  برای صاحب حساب همزمان در صورت تغییر ایمیل و تغییر پسورد اطلاع رسانی میشود.
 14. انتخاب ساختار دلخواه  شماره حساب برای همه مشتریان مانند 6 رقمی یا 3 رقمی و...
 15. تغییر شماره حساب مشتری بدون اختلال در عملکرد نرم افزار (ضروری برای مشتریانی که از نرم افزار قدیمی به نرم افزار گندم مهاجرت کرده اند)
 16. اتصال به همه درگاه های پرداخت الکترونیکی (ملت ، سامان ، پاسارگاد و...)
 17. قابل استفاده روی کلیه سرورهای لینوکس و ویندوز 
 18. طراحی سایت صندوق در ساب دامین جداگانه جهت انتشار اخبار و آخرین تغییرات در هیئت امنا و...
 19. استفاده در اینترنت یا اینترانت یا شبکه داخلی
 20. ارسال پیامک گروهی و زمانبندی شده در تاریخ ها و مناسبت های مختلف بدون وارد کردن مجدد شماره موبایل و مشخصات در دفتر تلفن پنل پیامکی ، همگام سازی شماره مشتریان با سرویس پیامکی .
 21. پرداخت خرد و جزء برای اقساط عقب افتاده مثلا اگر مشتری 500000 هزار ریال بدهکاری داشته باشد میتواند طی بازه های زمانی مختلف حتی روزی چند بار خرد خرد پرداخت کند و نرم افزار گندم با سرعت و دقت بالا مبالغ دریافت شده را از بدهکاری کم میکند
 22. محیطی کاملا ساده و قابل استفاده برای کاربران کم تجربه
 23. آموزش رایگان و کتابچه راهنمای نرم افزار صندوق قرض الحسنه
 24. بدون نیاز به نصب و قفل سخت افزاری روی کامپیوتر مشتری و عدم نیاز به نرم افزارهای جانبی جهت اجرا
 25. ارائه هاست ، دامنه و پنل پیامکی رایگان در سال اول
 26. یک سال خدمات پشتیبانی و آپدیت رایگان

 

ورود به وب سایت رسمی نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم