english

وبلاگ - سایت یا پرتال کدام یک بهتر است؟

وبلاگ - سایت یا پرتال کدام یک بهتر است؟ RestfullService
چندسالی است که معمولا افرادی که نسبتا اطلاعات پایینی از اینترنت دارند به راحتی یک وبلاگ شخصی ثبت می کنند و شروع به انتشار مطالب می کنند دلیل استفاده بالا از سرویس های وبلاگ دهی اینه که بدون هیچ هزینه ای به صورت آنی راه اندازی میشوند اما محدودیت هایی وبلاگ ها نسبت به سایت بسیار زیاد است بلکه میتوان گفت وبلاگ مکانی است غیر رسمی که همه اقشار جامعه از داشتن آن بی بهره نیستند و اصلا مکان مناسبی در زمینه تجارت الکترونیک نیست بلکه در بعضی مواقع اگر شخصی از طریق وبلاگ خود شروع به تبلیغات کند ممکن است که به برند و اسم رسم خود آسب ببرساند... در این مقاله کوتاه به معرفی روش های ثبت و راه اندازی وب سایت ها میپردازیم. در کل با 2 دید کلی میتوان به قضیه نگاه کرد 1- وب سایت های برنامه نویسی شده که توسط شرکت های معتبر نرم افزاری تولید می شود 2- وب سایت هایی رایگان که فقط زحمت طراحی قالب به عهده طراح سایت است.

  • به طور کلی وب سایت هایی را که از صفر برنامه نویسی و طراحی میشوند به اصطلاح پرتال Portal می گویند که وبینه با تولید چندین محصول متفاوت نرم افزاری جایگاه خوبی در بین شرکت های تولید و توسعه پرتال ها دارد از مهم ترین ویژگی وبینه استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا در صنعت نرم افزاری خود است که ارزش بالایی در کیفیت و کارایی محصولات دارد.
  • روش دوم ران اندازی وب سایت ها که هزینه پایین تری نسیت به مورد قبلی که عرض شد دارد استفاده از CMS های رایکان و متن باز است که بام وردپرس ,.. شناخته می شود این روش بیشتر برای کسانی خوب است که از جایگاه ویژه ای در تجارت الکترونیک نمی خواهند داشته باشند یا به این موضوع اهمیت چندانی نی دهند. یکی از مشلات اساسی طراحی سایت با وردپرس این است که درآینده با مشکلات زیادی در زمینه توسعه و سفارشی سازی با نوع شرایط کاری شما دارد ، برعکس استفاده از خدمات پرتال ساز هیچ یک از مشکلات توسعه و شخصی سازی را ندارد از طرفی به دلیل پکیج شدن نرم افزار برای مشاغل و یا اصناف خاص از حجم بهینه شده و سرعت بارگزاری بالاتری برخوردار است.