english

CDM یا نرم افزار مدیریت اطلاعات مشتری چیست؟

مدیریت اطلاعات مشتری

CDM مخفف عبارت Customer Data Management به معنی مدیریت اطلاعات مشتری می باشد. درواقع روشی است که در آن، کسب و کارها اطلاعات مشتری خود را به منظور گرفتن بازخورد دنبال و بررسی می کنند.

CDM شامل طیفی از نرم افزار یا برنامه های کاربردی محاسبه ابری می باشد که برای دسترسی سریع و کارا به اطلاعات مشتری در سازمان های بزرگ، طراحی شده است.

نظرسنجی ها و داده ها  در یک شرکت با وجود نگهداری و ذخیره شدن در بخش های جداگانه میتوانند به شکل متمرکز و به طور گسترده ای در دسترس باشند. CDM شامل جمع آوری اطلاعات مشتری ، تجزیه و تحلیل، سازماندهی، گزارش دهی و به اشتراک گذاری این اطلاعات در سراسر یک سازمان می باشد. کسب و کارها اگر به دنبال حفظ و افزایش مشتریان خود هستند، به درکی کلی از نیازهای مشتریان خود احتیاج دارند. راه حل های موثر و کارامد CDM شرکت ها را قادر می سازد تا به مسائل مشتری در لحظه رسیدگی کنند و در همان لحظه بازخورد مناسب را دریافت کنند. در نتیجه، حفظ مشتری و رضایت مشتری می تواند پیشرفت قابل توجهی را نشان دهد.

براساس مطالعه ای که توسط شرکت Aberdeen Group صورت گرفته است، شرکت هایی با سطحی بالاتر از سطح معمول و بهتر از سایرین، به بیش از 20 % پیشرفت سالانه در میزان حفظ ، درآمدها، صحت اطلاعات و داده ها و میزان رضایت شریک یا مشتری دست یافته اند.
منتظر مقالات بعدی ما درباره ی این موضوع باشید.

میتوانید برای درک بهتر تفاوت های CRM و CDM مقالات دیگر ما را نیز مطالعه کنید.  نرم افزار CRM و نرم افزار CRM تحت وب چیست؟